Wiek Metaboliczny ciekawa funkcja Wagi Tanita

Czy jest możliwe, aby waga zmierzyła Twój wiek metaboliczny?

Jedną z funkcji droższych modeli Wag Tanita jest pomiar wieku metabolicznego. Jest dość ciekawy pomiar składu ciała na podstawie, którego komputer Wagi Tanita oblicza ile Twój organizm hipotetycznie ma lat.

Pomiar taki podaje ile Twój organizm ma lat, a Ty na tej podstawie określasz czy jest on zbliżony do ideału czy raczej masz duże zaległości. Skład Twojego ciała zmienia się wraz z wiekiem ale nie tylko.

Może również zmieniać się wraz ze zmianą Twoje Sylwetki pod wpływem diety oraz treningu. Dlatego dobrze jest wiedzieć i znać skład własnego ciała

Możesz, zatem porównywać jak zmienia się skład Twojego ciała na podstawie pomiarów Wagi Tanita Dzięki pomiarowi dowiesz się ile masz wody w organizmie, jaki procent mięśni oraz procentowy udział tkanki tłuszczowej

Poniżej zobacz na wideo, w jak fenomenalne funkcje są wyposażone Wagi Tanita

Share
Podziel się na:
 • Print
 • Facebook
 • Google Bookmarks

6 Responses to Wiek Metaboliczny ciekawa funkcja Wagi Tanita

 • Andrzej says:

  mam 43 lata, a Tanita BC 1000 podaje, że moj wiek metaboliczny to 20 lat.

  Czy to nie jest jakiś error? Troche to za optymistyczne…

 • Czy to Error to nie jest nic pewnego dopóki wagi nie zobaczy serwisant

  A jeśli to prawda to tylko pogratulować doskonałej kondycji fizycznej mimo wieku 43 lat :)

  Napisz Andrzej jak Ci się udało dojść do takiej formy oraz ile to trwało tzn. od kiedy trenujesz? i czy oprócz treningu wykorzystywałeś dietę lub jakieś suplementy?

 • Jolanta says:

  Witam :) ostatnio były w naszym mieście przeprowadzane badania i miałam okazję również sprawdzić mój wiek metaboliczny i też się zastanawiam jak to jest, ponieważ mam 37 lat a waga określiła mój wiek metaboliczny na 22 lata,a ja nie uprawiam żadnego sportu i nie stosuję diet, porostu żyję normalnie i nie uważam na to co jem a wręcz przeciwnie bardzo lubię nie zdrowe jedzenie i jak to rozumieć?

 • Na jakiej Wadze było robione badanie? chodzi mi o model

  Może być parę kwestii dlaczego waga pokazuje taki wynik.

  W przypadku kobiet zaleca się przeprowadzanie badania na specjalnej wadze Tanita model BC-582 która bierze pod uwagę cykl menstruacyjny kobiety ponieważ podczas niego występują duże wahania w składzie ciała.

  Inną kwestią jest pomiar kilkukrotny i wyciągnięcie średnich danych z pomiaru.

  Wagi do użytku domowego są po to by mieć je cały czas w domu i kontrolować skład ciała cały czas. Na podstawie jednego pomiaru ciężko stwierdzić czy taki jest faktycznie wynik, jeśli tak to pogratulować dobrego zdrowia :)

  Wagi profesjonalne do pomiaru, które są wykorzystywane przez lekarzy czy kluby sportowe są bardzo drogie ich ceny zaczynaj się od 3500 zł ale są też takie które kosztują 15 000 czyli są w cenie samochodu. Taka waga jest dużo bardziej dokładna i pokazuje wartości których nie mają wagi do użytku domowego

 • seb says:

  Cholera, ja mam 34 i wyszlo mi ze wiek metaboliczny to 49 – szok

 • Te wagi są dziwne says:

  Praktycznie wszyscy ludzie jakich znam mają wynik na tej wadze wiek minus 12 lat. Przypadek?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>