Jak wybrać najlepszy Orbitrek do treningu w domu

Orbitrek inaczej Trenażer Eliptyczny

To maszyna do treningu kardio. Inaczej mówiąc jest to maszyna treningowa dzięki której możesz trenować całe ciało zarówno dolne jak i górne partie mięśniowe, a co najważniejsze dzięki treningowi na tego typu maszynie znacznie poprawisz kondycje.

Orbitrek wyróżnia się mniejszym obciążaniem stawów podczas treningu, więc jeśli nie możesz biegać czy to na bieżni czy w plenerze lub nie lubisz treningu na rowerku to Orbitrek jest idealną maszyną do treningu kardio w Twoim domu.

Dzięki treningowi na maszynie typu Trenażer Eliptyczny możesz prowadzić zarówno treningi na odtłuszczenie organizmu jaki i na ujędrnienie ciała aż do treningów na poprawienie muskulatury. W sprzedaży spotkasz wiele różnego typu Orbitreków począwszy od lekkich i niewielkich  Trenażerów po maszyny przeznaczone do profesjonalnego treningu, które mogą ważyć powyżej 100 kg.

Jak dobrać najlepszy Orbitrek do domu

Zanim zakupisz Trenażer Eliptyczny powinieneś zwrócić uwagę na kilka parametrów. Poniżej przeczytasz na jakich parametrach skupić się najbardziej by zaoszczędzić sobie kłopotów.

 1. Jaka jest maksymalna waga użytkownika – dobieraj zawsze Orbitrek do wagi osób które będą używały twojej maszyny, jeśli wybierzesz Orbitrek zbyt mały może on nie wytrzymać obciążenie i zacznie się psuć.
 2. Wymiary po rozłożeniu (dł x szer x wys) to bardzo ważna informacja która pomoże ci ustalić w jakim miejscu postawisz Trenażer.
 3. Waga urządzenia – weź pod uwagę również im droższy model orbitreka tym jest cięższy w przestawianiu z miejsca na miejsce. Dlatego jeśli zdecydujesz się na profesjonalny Orbitrek najlepiej wygospodarować dla niego stałe miejsce
 4. Ciężar koła zamachowego to dzięki niemu ustawisz obciążenie, im jest większe tym lepiej dla urządzenia
 5. Regulacja długości kroku to dzięki temu ustawieniu na Orbitreku mogą ćwiczyć zarówno ludzie bardzo wysocy jaki i niscy których krok treningowy jest znacznie mniejszy.
 6. Funkcje komputera jeśli jest ich dość dużo to znacznie urozmaici Twoje treningi
 7. Sensor dotykowe dzięki nim ujrzysz bicie Twojego serca na ekranie komputera (choć w tym przypadku polecam zakup porządnego pulsometru) to pomoże dostosować tempo treningu do Twoich potrzeb.
 8. Gwarancja na terenie Polski

Wymienione funkcje to tylko ułamek możliwości jakie posiadają produkowane Orbitreki, dlatego przed zakupem dobrze zapoznaj ze specyfikacją Trenażera Eliptycznego

Tu kupisz oryginalny Orbitrek Trenażer Reebok

Share
Podziel się na:
 • Print
 • Facebook
 • Google Bookmarks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>